Sytuacja szpitala. Bezpieczeństwo w transporcie. Pozwól się wyprzedzić.

fot. Anna Sojka/Radio Katowice

Od 3 lat Szpital Śląski w Cieszynie generuje długi a dodatkowo nie płaci miastu podatku od nieruchomości. Z tego powodu, co jakiś czas, pada tu hasło: ratujmy nasz szpital. Na temat tej sytuacji i ewentualnej pomocy placówce miała się tu odbyć debata z udziałem burmistrzów i wójtów całego powiatu, ale ci w ostatniej chwili odmówili. Tematem zajął się Andrzej Ochodek


 

Najważniejsza informacji brzmi tak: Politechnika Śląska i Firma Bombardier zadbają o rozwój bezpieczeństwa w transporcie kolejowym. Na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej otwarto dziś Laboratorium Nowoczesnych Technologii Bombardier. Studenci będą mieli szansę nabyć umiejętności praktyczne, przygotowujące do przyszłej pracy zawodowej. Pracownicy naukowi z kolei liczą na szeroko zakrojone badania. Z tej współpracy cieszą się wszyscy. 


 

W ramach akcji edukacyjnej "Pozwól się wyprzedzić", jaka prowadzimy na antenie Radia Katowice wyjezdżamy w teren. Prowadzimy ją od października wraz z Ogólnopolskim Związkiem Pracodawców Transportu Drogowego w Warszawie a także ze Ślaską Drogówką. Anna Juśkiewicz w trasę wybiera się z policjantami Komisariatu Autostradowego w Gliwicach


 
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl