Piłka nożna - kw. do ME - Polacy pokonali Słowenię!
19.11.2019
23:47:00

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała na Stadionie Narodowym w Warszawie ze Słowenią 3:2 (1:1) w swoim ostatnim meczu kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Polacy objęli prowadzenie w 3. minucie po pierwszym w reprezentacji trafieniu Sebastiana Szymańskiego. W 14. minucie wyrównał Tim Matavž. W 54. minucie na 2:1 dla biało-czerwonych strzelił Robert Lewandowski. Siedem minut później do remisu doprowadził Josip Iličić. Zwycięstwo naszej drużynie zapewnił w 81. minucie Jacek Góralski, dla którego również to pierwszy gol w kadrze.

- Myślę, że jest wiele pozytywnych rzeczy. Udało nam się awansować na mistrzostwa Europy. zdobyliśmy 25 punktów, osiem meczów zwycięskich, jeden remis i porażka. Nie możemy narzekać. Wypełniliśmy swoje zadanie. Teraz przed nami odpoczynek, a potem już ciężka praca. - powiedział po meczu Jerzy Brzęczek.

Tym spotkaniem z reprezentacją Polski pożegnał się Łukasz Piszczek, a opuszczając boisko pod koniec pierwszej połowy był żegnany owacją. Polacy, którzy już miesiąc temu zapewnili sobie awans na Euro 2020, wygrali grupę G. Z tej grupy również wcześniej miejsce na Euro zagwarantowała sobie Austria, a na zakończenie przegrała na wyjeździe z Łotwą 0:1 (0:0). W innnym spotkaniu grupy G, Macedonia Północna pokonała Izrael 1:0 (1:0).

Jedynym zespołem, który awans wywalczył we wtorek jest Walia, która wygrała z Węgrami 2:0 (1:0). W innym spotkaniu tej grupy, Słowacja pokonała Azerbejdżan 2:0 (1:0). Na mistrzostwa - oprócz Walijczyków - jadą też Chorwaci.

Wszystko jasne było już w grupach C (z której miejsca na Euro uzyskali Niemcy i Holendrzy) oraz I (z której awansowali Belgowie i Rosjanie). W ostatniej kolejce: w grupie C Holandia wygrała z Estonią 5:0 (2:0), a Niemcy pokonali 6:1 (2:1) Irlandię Północną. Z kolei w grupie I Belgia wygrała z Cyprem 6:1 (4:1), San Marino przegrało z Rosją 0:5 (0:2), a Szkocja pokonała Kazachstan 3:1 (0:1).

Tym samym na mistrzostwach zajętych jest dwadzieścia miejsc. Wolne są już tylko cztery - zdobędą je zwycięzcy marcowych baraży, w których zagrają zespoły nie mające jeszcze kwalifikacji, a odpowiednio wysoko sklasyfikowane w Lidze Narodów.