Wyjątkowy spektakl. Świąteczne ozdoby. Dolina dronowa.

Grupa uczniów z katowickiej Szkoły Podstawowej numer 1 ma przed sobą ważny wieczór. Z pomocą profesjonalnego reżysera i choreografa od miesięcy przygotowywali spektakl teatralny z prawdziwego zdarzenia. Właśnie dziś o godzinie 17.00 wystawią swojego "Lisa Witalisa" na deskach Teatru Śląskiego. Ze szczwanymi lisami i innymi zwierzętami scenicznymi rozmawiał Samuel Baron.


 

Równo za miesiąc obchodzić będziemy Boże Narodzenie. Chociaż pewnie większość z Państwa jeszcze nie ma choinki w domu to jednak miasta postanowiły o świąteczną aurę zadbać znacznie wcześniej. Temat postanowiła zgłębić nasza reporterka, Joanna Opas


 

O przyszłości sektora lotniczego dyskutują dziś w Bielsku-Białej specjaliści z firm lotniczych, politycy i samorządowcy. Nie tylko dyskutują - dziś podpisano. m.in. umowę dotycząca utworzenia na południu województwa śląskiego tzw. Doliny Dronowej. O tematy górnolotne wypytywał uczestników konferencji nasz reporter, Jarosław Krajewski


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl