Strajk klimatyczny. Debata. Andrzejki. Schroniska.

Ponad dwieście osób uczestniczyło dzisiaj w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym który przeszedł ulicami Katowic. Uczestnicy postulowali między innymi wprowadzenie radykalnych zmian w gospodarce w celu redukcji gazów cieplarnianych. Domagali się również ogłoszenia przez parlament polski stanu kryzysu klimatycznego.


Kolejna, ostatnia już debata dotycząca otyłości i nadwagi. Nasze studio koncertowe odwiedzili licealiści z Katowic i Zawiercia. Wspólnie z ekspertami debatowali o kilogramach - tych których często jest za dużo. Jak zadbać o swoje zdrowie, czy otyłość to problem który bagatelizujemy? Jaka w tym "wyważonym temacie" jest świadomość młodzieży?


Chyba we wszystkich szkołach koniec tygodnia to początek zabaw, zabaw Andrzejkowych. Każda szkoła świętuje na swój sposób. W Zawierciu w Szkole Podstawowej nr 6 zorganizowano spotkanie z Kołem Gospodyń Wiejskich. Panie, nie tylko powiadały o tradycjach i dawnych zwyczajach, ale też zachęcały dzieci do wspólnej andrzejkowej zabawy.


W katowickim schronisku dla bezdomnych psów i kotów zorganizowano akcję, podczas której każdy mógł zabrać jednego podopiecznego na spacer, pogłaskać go, okazać miłość. Wydarzenie miało nie tylko pozwolić zwierzętom pobiegać, ale przede wszystkim przypomnieć ludziom o tym, że zbliża się bardzo trudny czas-zima. Okres, w którym nasi pupile potrzebują szczególnej troski. Miejskie Schronisko dla Bezdomnych zwierząt w Katowicach odwiedziła Klaudia Matuszna.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl