Spalona scena. Fryzjerzy. Jedzenie dla ubogich

Do groźnego pożaru doszło 26 grudnia 2019 r. rano na ustrońskim rynku. Spłonęło tam zadaszenie sceny. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru,trwa dochodzenie ale prawdopodobnie ktoś zapalił świece na wieńcu stojącym na scenie,mimo wyraźnego zakazu. W Ustroniu był nasz reporter.


Niecodziennie wyglądał piątkowy poświąteczny poranek w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Korytarz lecznicy zamienił się w salon fryzjerski. Wszystko po to, by dzieciom które okres świąteczno-noworoczny muszą spędzić wśród lekarzy i pielęgniarek, urozmaicić szpitalną codzienność. 


W wielu polskich domach trwają coroczne zmagania — chodzi o to, żeby zjeść to co nam po świętach zostało i niczego nie wyrzucić. Przysmaki powstawały w pocie czoła raptem kilka dni temu a teraz miałyby się zmarnować? No właśnie, ale kto ma miejsce w żołądku aby to wszystko zjeść?Pochyliliśmy się nad tym problemem i nawet znaleźliśmy rozwiązanie, którego być może państwo nie brali pod uwagę.


Materiał przygotował Samuel Baron.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl