Nietrafione prezenty. Serce zza krat. Sanepid.

Fundacja ufam Tobie zbiera w Częstochowie nietrafione prezenty. Przez 7 lat akcję prowadził Jasnogórski Punkt Charytatywny, teraz kontynuuje ją fundacja działająca przy częstochowskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nietrafione prezenty to akcja skierowana do osób, którym nie podobają się otrzymane podarunki świąteczne. Zamiast wyrzucać obdarowani mogą je przekazać potrzebującym. Zbierane są zabawki, ubrania, rękawiczki, szaliki czy słodycze. Wszystkie podarunki trafią do podopiecznych fundacji z Doliny Miłosierdzia - do osób bezdomnych oraz do osób i rodzin w trudnej sytuacji życiowej.


 

"Więźniowie to ludzie, którzy tylko obciążają budżet państwa i w żaden sposób nie przysługują się społeczeństwu". Właśnie z tym stereotypem postanowił walczyć jeden z przebywających w Zakładzie Karnym w Zabrzu. Pan Adam od kilku lat organizuje akcję "Serce zza krat", czyli specjalną zbiórkę dla potrzebujących dzieci. Angażuje więźniów, którzy z roku na rok kupują coraz droższe sprzęty medyczne i nie tylko. Z pomysłodawcą akcji, o znaczeniu niesienia pomocy w zabrzańskim więzieniu rozmawiała Klaudia Matuszna.


 

Zwykle kojarzona jest z kontrolami, zwykle jej nie lubimy i jak się okazuje ,zwykle niewiele o niej wiemy. Mowa o Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. Państwowa Inspekcja Sanitarna kończy właśnie sto lat. Czym zatem jest, czym się zajmuje i jaka jest jej misja?- o tym w reportażu Gabrieli Kaczyńskiej, opowie Ewelina Sergiel- Błaszczyk z zawierciańskiego Sanepidu.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl