Kalendarz. Wilki. Staw.

Żydzi, Chrześcijanie i Muzułmanie po raz kolejny symbolicznie zjednoczyli się w Katowicach. Przedstawiciele tych religii stworzyli kalendarz na 2020 rok, który ma podkreślić znaczenie otwartości, dialogu i szacunku do różnorodności. W premierze Kalendarza Trzech Kultur, z którego można czerpać wiedzę nie tylko o religii, brała udział Klaudia Matuszna.To tylko kwestia czasu kiedy wilki w Beskidach zaatakują ludzi, powiedział baca z Koniakowa, Piotr Kohut, który od lat obserwuje, jak te groźne zwierzęta kręcą się coraz bliżej ludzkich zagród. Pan Piotr dawniej wypasał owce bez psów, teraz ma dziesiątkę silnych, groźnych czworonogów, które – jak mówi – i tak nie dają pełnej ochrony przed wilczymi kłami. Czy rzeczywiście wilki już są dla nas groźne sprawdzał Jarosław Krajewski.Kolejny rozdział można dopisać do księgi pt. Staw Kalina w Świętochłowicach. W tamtejszym Urzędzie Miasta podpisano umowę na remediację tego akwenu. Mieszkańców miasta truje on od wielu lat i od wielu lat czekają na to, aż coś w tym temacie ruszy. Czy tym razem inwestycja się powiedzie? Miejmy nadzieję, że tę bombę ekologiczną w końcu uda się zlikwidować zanim będzie za późno. Miasto planuje też przebadać mieszkańców okolic Kaliny i sprawdzić ich stan zdrowia. Nagranie przygotowała Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl