Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku. Rozpoczynamy śląskie ferie zimowe.

mat. prasowe

Jak bezpiecznie szusować? Podpowiemy w sobotę podczas inauguracji śląskich ferii zimowych na stoku stacji narciarskiej Soszów.

Pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” Śląska Policja wraz z Goprowcami przygotuje pokazy Pierwszej Pomocy i bezpieczeństwa w górach, będzie można na własnej skórze przetestować narko i alko gogle, poznamy dekalog narciarza, sprawdzimy swój sprzęt narciarski,  dowiemy się jak dbać o swoje narty i jak zrobić rozgrzewkę przed szusowaniem. Dzieci pod okiem instruktorów dzieci nauczą się jeździć na nartach, a później w asyście policyjnych patroli zjadą stokiem z kolorowymi wstążkami w ręku, a rzeźbiarze wystrugają z lodu policyjna maskotkę - Sznupka. Jedzenie dla uczestników wydarzenia przygotuje z kolei Adam Borowicz. 

Nie zabraknie także koncertu plenerowego zespołu „A.Y.A.” i koncertu orkiestry policyjnej oraz konkursów, w tym plastyczno-fotograficznego pt. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Przy stoku rozbijemy swoje plenerowe studio, a nasi reporterzy sprawdzą, które stoiska warto odwiedzić. Relacje z wydarzenia do usłyszenia na naszej antenie i zobaczenia na stronie internetowe, w serwisie YouTube i na facebooku.

Czekamy na Was w stacji narciarskiej Soszów w Wiśle od 9.00.