Przygotowania do WOŚP. Spot Śląskiej Policji. Coraz mniej osób w kościołach.

390 wypadków na przejściach dla pieszych w regionie, a prawie 3 i pół tysiąca w całej Polsce - tyle zdarzeń odnotowała w ubiegłym roku policja.

By zwiększyć bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu śląscy policjanci nagrali spot obrazujący niebezpieczne zachowania na drodze.
W roli pieszej wystąpiła w nim aktorka Kinga Preis.


Ponad 150 śląskich sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowuje się do niedzielnego finału.

Tym razem, podczas 28. edycji zbiórki "Orkiestra zagra" dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Jak wyglądają ostatnie przygotowania przed finałem? O co muszą zadbać wolontariusze? Odpowiedzi na te pytanie w Sztabie 127. mieszczącym się w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym im. Melchiora Wańkowicza w Katowicach, próbowała poznać Klaudia Matuszna.


W ostatnim czasie coraz mniej ludzi chodzi do Kościoła. Wynika to chociażby ze statystyk Instytutu Kościoła Katolickiego, który opublikował dane z 2018 roku dotyczące dominicantes, czyli osób chodzących do kościoła i communicantes, a więc osób przyjmujących sakramenty święte.

Jak to wygląda w liczbach w odniesieniu do kraju oraz jak na tle całej Polski wypadają diecezje województwa śląskiego dowiemy się z materiału Klaudiusza Chołoty. Usłyszymy także, czy mieszkańcy naszego regionu chodzą obecnie do kościoła.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl