Moneta dla Jasnej Góry. Seminarium.

Narodowy Bank Polski przekazał dziś Jasnej Górze złotą monetę w kształcie kuli. Moneta została wykonana na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Złota moneta w kształcie kuli wydana została w ilości 100 sztuk. Wykonana jest z 7 uncji czystego złota próby 999. Jasna Góra jest pierwszym miejscem, któremu NBP przekazał w darze tę unikatową monetę. Uroczystość odbyła się w jasnogórskim skarbcu.


Rozwijanie współpracy pomiędzy rozgłośniami Polskiego Radia, wspieraniem twórczości radiowej i finansowania radiofonii publicznej było tematem zakończonego dziś w Wiśle Ogólnopolskiego Seminarium Radiofonii Publicznej.

Blisko 100 lat Polskiego Radia to oczywiście powód do dumy, ale przed nami nowe wyzwania – tak krótko można by podsumować tematy seminarium.

W Wiśle byli także nasi reporterzy.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl