Mały bohater. Tur Borówka. Ignacy Kozielewski.

Aula Liceum Ogólnokształcącego w Krzepicach nosi od dziś imię Ignacego Kozielewskiego. Współtwórca polskiego harcerstwa i jego hymnu pod koniec życia - w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku - był nauczycielem w tej szkole. Są zatem jej absolwenci, którzy go pamiętają - m. in. z nimi rozmawia Zdzisław Makles.


 

Trenują, biorą udział w międzynarodowych zawodach i zdobywają medale. Mowa o niepełnosprawnych sportowcach ze stowarzyszania "Tur Borówka" w Borowej Wsi w Mikołowie. Karolina, Małgosia, Rafał a także ich pomoc i oparcie Alicja, podzielili się swoją historia z reporterką Radia Katowice, Agnieszką Loch. Niepełnosprawni sportowcy z Mikołowa chcą wyjechać na Mistrzostwa Świata w Finlandii. Szczegóły dotyczące tego jak im pomóc można znaleźć w Internecie pod adresem turborowka.pl lub na facebooku.


 

Nauka nie poszła w las, a w tym przypadku uratowała życie pani Angeliki Kaźmierskiej. Jej syn - gdy ta straciła przytomność - zachował zimną krew i wezwał pomoc. Dziś 6-letni Rafał wraz z mamą i babcią odwiedzili Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie odebrał gratulacje od premiera. Tę historię zarejestrowała nasza reporterka. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl