Smog. Rak. Taniec.

Pszczyna zajmuje niechlubne pierwsze miejsce na liście najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Jej mieszkańcy oddychają pełnym pyłów powietrzem aż przez 1/3 roku, nie dziwi więc fakt, że chcą te sytuacje zmienić. Niemal 3000 osób podpisało się pod petycją skierowaną do burmistrza o podjęcie walki ze smogiem. Dziś przedstawiciele alarmu smogowego spotkali się w urzędzie miasta by zawiązać współpracę z magistratem i wprowadzać nowe rozwiązania. Na miejscu był  reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


 

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem. W Polsce na nowotwory choruje co najmniej milion pacjentów. Gdzie szukać przyczyny tego stanu rzeczy i jak sobie poradzić, gdy w gabinecie lekarskim usłyszymy: "To rak"?. Na ten temat z prof. Krzysztofem Składowskim, dyrektorem Narodowego Centrum Onkologii w Gliwicach rozmawia Łukasz Łaskawiec.

#audio3

Dla jednych jest sportem, dla drugich sztuką, ale najważniejsze, że daje dużo radości i potrafi być niezwykłym widowiskiem. Mowa o tańcu. Dzięki muzyce i odpowiedniej formie wzbudza rozmaite uczucia: radość, smutek, wzruszenie...O roli jaką odgrywa w naszym życiu z uczestnikami i inicjatorką Międzynarodowego Konkursu Choreograficznego Uczniów Szkół Baletowych w Bytomiu, wieloletnią artystką baletową - Bożeną Kociołkowską a także twórcami tanecznych spektakli teatralnych rozmawiała nasza reporterka, Katarzyna Herbuś. Relacja w reportażu "Taniec - moja pasja".


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl