38. 112.

Bytom jest miejscem, w którym rzeczy niezwykłe dzieją się na porządku dziennym. Wielu z państwa za pewne nie słyszało, że właśnie tam znajduje się najkrótsza linia tramwajowa w Europie. Linia 38, bo o niej tu mowa, obsługuje raptem 5 przystanków. "Trzydziestkaósemka" świętowała swoje "okrągłe" trzydzieste ósme urodziny. Szynowego solenizanta odwiedził Samuel Baron. 112 to trzy cyfry, które potrafią uratować życie. Tego prostego numeru telefonu uczymy dzieci od najmłodszych lat. Codziennie w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego każdy z operatorów odbiera około 200 telefonów z prośbą o pomoc. Jak wygląda ich praca sprawdzał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl