Grajek. Urodziny.

Poznajcie Państwo wyjątkową historię przedwojennego piłkarza, reprezentanta Polski w footballu - Pawła Lubiny. Paweł Lubina urodził się 22 grudnia 1896 w Katowicach. Całe swoje życie związał ze śląskim sportem. Sport pomógł mu również podczas wojny... O historii ojca, reporterce Radia Katowice, opowiedział jego syn Marian Lubina.


 

W Zabrzu już za chwilę początek wielkiego wydarzenia. z udziałem kilkuset osób rozpocznie się wielkie świętowanie 70 urodzin Profesora Mariana Zembali, znanego kardiochirurga. Przed uroczystą galą profesor zgodził się na rozmowę specjalnie dla Radia Katowice.


 Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl