Biathlon - MŚ - 17. miejsce polskiej sztafety mieszanej, Norwegowie ze złotem
13.02.2020
21:14:00

Polacy: Kinga Zbylut, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek - zostali zdublowani na trasie i zajęli 17. miejsce w rywalizacji sztafet mieszanych 4x6 km podczas biathlonowych mistrzostw świata we włoskiej Anterselvie.

Zwyciężyli Norwegowie (Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe), którzy wyprzedzili o 15,6 sekundy Włochów. Brązowy medal zdobyli Czesi, gorsi od triumfatorów od 30,8 sekundy.

Na piątek zaplanowano sprint na dystansie 7,5 km pań. W rywalizacji wezmą udział cztery reprezentantki Polski - Monika Hojnisz-Staręga (nr 1), Żuk (nr 25), Zbylut (nr 74) i Magdalena Gwizdoń (nr 101). Początek o 14.45.