Program dla Śląska. Temat do dyskusji.

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

O "Programie dla Śląska" krytycznie wypowiada się opozycja, choć prawdę powiedziawszy, nie tyle o samym programie, co o jego realizacji.

Ostatnio mocne i negatywne stanowisko w sprawie Programu zajęła także śląsko-dąbrowska Solidarność. Ta właśnie organizacja odegrała ważną rolę nie tylko w tworzeniu tego dokumentu, ale w dużej mierze właśnie Solidarność była tą organizacją, która wytworzyła presję na rządzących, aby w ogóle do rozmów o Programie władza przystąpiła. W tej sytuacji ostra krytyka Solidarności jest ważnym faktem, Czy zatem program dla Śląska działa, czy może staje się fikcją? Z wicemarszałek województwa śląskiego Izabelą Domogałą z PiS oraz Grzegorzem Wolnikiem, radnym sejmiku wojewódzkiego z Platformy Obywatelskiej, rozmawia Józef Wycisk. Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.