Usprawnienia w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych. Nowe rozwiązania dla mieszkańców.

fot. Klaudiusz Chołota/Radio Katowice

Wydział Uprawnień Komunikacyjnych w Katowicach wprowadza nowe rozwiązania dla mieszkańców. 

Jest to miejsce, gdzie zgłaszają się kierowcy po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, gdzie zgłaszane jest kupno, nabycie, rejestrację pojazdu oraz wymienia dokumenty uprawniające do prowadzenia pojazdów. W 2019 roku w wydziale obsłużono ponad 247 tysięcy mieszkańców. 

— Wprowadziliśmy usprawnienia, aby mieszkańcy mogli załatwić wiele spraw internetowo lub korespondencyjnie, a także planujemy wprowadzić przy ulicy Francuskiej 70 nową politykę parkingową — mówi Jerzy Woźniak, wiceprezydent Katowic.


Większa ilość osób zgłaszających się do wydziału obecnie związana jest także z tym, że od stycznia istnieją nowe przepisy dotyczące nakładania kar za niezgłoszenie zbycia, nabycia lub rejestracji pojazdu sprowadzonego z terytorium Unii Europejskiej, dodaje Beatrycze Szymecka, naczelnik Wydziału Uprawnień Komunikacyjnych.


W Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych mieszkańcy mogą korzystać z nowej poczekalni, w której znajdują się dwa biletomaty, ekrany świetlne oraz tablice informacyjne. Największa liczba osób załatwiających sprawy w wydziale rejestrowana jest rano, między godziną 7:00 a 8:00. 

Autor: Klaudiusz Chołota/rs