Drugi dzień 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa

Gala Polskiego Jazzu - to główne wydarzenie drugiego dnia 22. Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa. Koncert odbędzie się wieczorem  w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Gospodarzem gali będzie kompozytor, skrzypek jazzowy i dyrygent Krzesimir Dębski. 

Na scenie wystąpią artyści zaproszeni przez niego do specjalnego muzycznego projektu - Marcin i Bartłomiej Oleś, Dawid i Damian Kostka oraz orkiestra smyczkowa Primuz.

W kolejnych dniach festiwalu wystąpią między innymi: amerykański saksofonista Kenny Garrett, jeden z najwybitniejszych współczesnych kontrabasistów Ron Carter, rosyjski gitarzysta Evgeny Pobozhiy, tunezyjski muzyk Dhafer Youssef oraz Till Brönner pochodzący z Niemiec wirtuoz jazzowej trąbki. Nie zabraknie też kultowych zespołów z Polski: septetu jazzowego EABS oraz grupy Mitch & Mitch. Festiwal zakończy - 1 marca koncert w Katowicach słynnego francuskiego multiinstrumentalisty Richarda Galliano, który w Katowicach rozpocznie obchody 50-lecia swojej pracy artystycznej. U boku muzyka wystąpi Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.


Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa w Radiu Katowice 

  • Transmitujemy dla was wyjątkowe koncerty:
  • W piątek o 19.30:  koncert Marta Wajdzik Quartet i  Lakecia Benjamin -  na 101,2 FM 
  • W sobotę o 19.30 - koncerty pod hasłem „Śląsk z góry na dół” – Jazzowe podziemie z kopalni Guido na 101,2 FM wystąpi EABS i Jazz na szczycie”:ze Schroniska na Szyndzielni zagra Mitch & Mitch

Wszystkie koncerty  również do obejrzenia i posłuchania na www.radio.katowice.pl oraz na YouTube i Facebooku
Lotos Jazz Festiwal Bielska Zadymka Jazzowa  jedna z największych imprez jazzowych w kraju pod patronatem Polskiego Radia Katowice