Koronawirus w regionie. Pan Otoczka.

fot. Anna Sojka/Radio Katowice

Nauczycielka ze szkoły w Mazańcowicach k. Bielska wróciła z wycieczki do Włoch.

W poniedziałek przyszła do pracy, ale wieczorem poczuła się gorzej, więc zgłosiła się do szpitala. W świat poszła informacja, że jest pierwsza bielszczanka z podejrzeniem koronawirusa. W Mazańcowicach zrobiło się bardzo nerwowo, wójt zawiesił zajęcia w szkole, a rodzice zatrzymali dzieci w domach. Dziś w siedmiusetosobowym zespole szkół... hulał wiatr. Sprawą zajął się Jarosław Krajewski.


Ma dwie nogi, dwie ręce, mnóstwo ciepła i gigantyczne pokłady dobrej energii. Nazywa się Pan Otoczka, jest poduszką - przytulanką i w bardzo wielu, niezwykle kolorowych wcieleniach stał się nowym mieszkańcem oddziału chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach. 

To specjalny projekt zainicjowany przez ludzi skupionych wokół Stowarzyszenia Otoczka, które dotąd działało głównie na oddziałach onkologii dziecięcej w naszym regionie. Przed Panem Otoczką w Gliwicach mnóstwo nowych zadań: oswojenie lęku przed pobytem w szpitalu, niesienie radości, uśmiechu i możliwość przytulenia się w każdej chwili.

Jak poradzi sobie ten niezwykły jegomość? Wraz z rzeczniczką szpitala, Anną Ginał, małymi pacjentami i ich rodzicami rozmawiała nasza reporterka.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl