Próbki. Stadion. Krwista Olimpiada.

W katowickim Sanepidzie od dziś są badane próbki od osób podejrzewanych o zakażenie koronawirusem. Pracowników ośrodka odwiedził premier Mateusz Morawiecki. Szef Rady Ministrów mówił, że Polska i region są gotowe na ewentualne przypadki choroby: Podczas spotkania w Sanepidzie Premier Mateusz Morawieckim powiedział również, że Rząd przeznaczy kolejne 100 mln złotych m.in na sprzęt ochronny dla szpitali i placówek inspekcji sanitarnej.


Wiele wskazuje na to, że kibice w Katowicach mogą odetchnąć z ulgą. Dziś władze miasta oraz przedstawiciel projektanta ogłosili zawarcie porozumienia w sprawie projektu katowickiego kompleksu sportowego. W tym, niewątpliwie, ważnym momencie nie zabrakło również mikrofonu Radia Katowice. W kuluarach nasz reporter - Tadeusz Musioł - dowiedział się, że w Katowicach chcieliby, by GKS na nowym stadionie zagrał już jesienią 2023 roku. 


Studenci Politechniki Częstochowskiej przyłączyli się do międzyuczelnianej rywalizacji w oddawaniu krwi. Krwista Olimpiada prowadzona jest na terenie naszego województwa i poprzez rywalizację z innymi uczelniami ma zachęcać młodych ludzi do dzielenia się krwią. Szczegóły w relacji Krzysztofa Słabikowskiego.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl