Samorządy szkolne.

W Szkole Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach po raz 11. odbył się zlot Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych Województwa Śląskiego. Celem spotkania jest zachęcanie młodzieży do podejmowania działań gospodarczych oraz postaw społecznych, a także budowa współpracy między samorządami szkolnymi w regionie. Wiele takich działań podejmuje samorząd uczniowski szkoły, która gościła dzisiejszych uczestników zlotu. Wśód nich jest między innymi: organizacja szkolnych imprez, zbiórek charytatywnych i koncertu noworocznego. Ponadto samorząd samodzielnie prowadzi także szkolny sklepik, uczniowie pracują w nim, prowadzą dostawy, a także księgowość. Na spotkaniu był Klaudiusz Chołota.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl