Koronawirus. Rozbudowa terminalu.

Pół roku temu w ruch poszły wiertarki, młotki, rusztowania i  buldożery i rozpoczęła się długo zapowiadana przebudowa terminalu B na lotnisku w Pyrzowicach.

Aktualnie prace toczą się na trzech frontach. Nasza reporterka z mikrofonem odwiedziła lotnisko i postanowiła zrobić dziennikarski audyt na placu budowy.


W związku z wykryciem pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce wiele firm i instytucji podejmuje specjalne działania mające na celu zapobieganie ewentualnemu rozprzestrzenianiu choroby. Inicjatywę podjęło wielu operatorów transportu publicznego w kraju, gdyż urządzenia komunikacji publicznej skupiają wielu ludzi na niewielkiej przestrzeni co zwiększa ryzyko zakażenia.

Wśród tych operatorów znalazł się także Zarząd Transportu Metropolitalnego. Jednym z ostatnio podjętych przez ZTM działań jest nakaz otwierania drzwi przez kierowców, aby pasażerowowie sami nie musieli dotykać przycisków do tego służących. W materiale Klaudiusza Chołoty również o tym czy mieszkańcy Katowic boją się korzystać z zaludnionych miejsc publicznych takich jak przychodnie lekarskie czy autobusy bądź tramwaje.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl