Profilaktyczne badania. Konsultacje w sprawie CPK.

Dziś grupa katowickich aktywistów zachęcała panów do profilaktycznych badań.

Postanowili wykorzystać okazję jaką jest dzień mężczyzny aby zwrócić uwagę na poważny problem jakim jest rak jąder. My oczywiście podchwyciliśmy temat i sprawdzaliśmy czy panowie chcą się badać i czy wiedzą jak mogą to zrobić.


Dziś ostatni dzień pierwszego etapu ogólnopolskich konsultacji społecznych dotyczących budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.

W założeniu ma być on środkiem koła do którego prowadzą szprychy w postaci linii szybkiej kolei z poszczególnych regionów. Budzi to wiele emocji także w naszym województwie. Kilka samorządów podjęło już stosowne uchwały sprzeciwiające się narzucaniem nowych tras.

Podobne stanowisko zajęła wczoraj, na sesji nadzwyczajnej, gmina Strumień. W sołectwie Bąków zorganizowano spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie. Uczestniczył w nim nasz reporter.
INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl