Prace remontowe na DW 941 pomiędzy Ustroniem a Wisłą oraz przebudowa linii kolejowej

fot. Andrzej Ochodek / Radio Katowice

Po zimowej przerwie,dziś ruszają prace remontowe na drodze wojewódzkiej nr 941 pomiędzy Ustroniem a Wisłą. To oznacza kolejne problemy, a sytuację skomplikuje rozpoczynający się w tym samym czasie,remont linii kolejowej także na tym odcinku.

W sytuacji zmniejszonego ruchu,na razie nie powinno być większych problemów - mówi Tadeusz Papierzyński z urzędumiejskiego w Wiśle. Sytuację może nieznacznie skomplikować dodatkowa ilość autobusów, które będą dowozić pasażerów kolei w związku z remontem linii kolejowej do Wisły - dodaje Papierzyński.

W związku z remontem linii kolejowej do Wisły, od 16 marca Koleje Śląskie wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. Będą działać 2 linie. Pierwsza z nich to linia dowożąca do Wisły jest to kurs przyspieszony, gdzie przesiadka na autobusy będzie zapewniona w Bielsku-Białej. Korzystanie z tego polecane jest osobom, które chcą dojechać np. do Wisły, Ustronia czy Skoczowa.Druga linia będzie obsługiwać wszystkie te stacje i przystanki, gdzie według rozkładu jazdy zatrzymywały się pociągi. Jest dedykowana pasażerom, którzy podróżują w kierunku miejscowości leżących poza główną drogą, jak np. Goleszów, Pierściec, Zaborze i Zabrzeg. Przesiadki na autobusy będą zapewnione w Czechowicach-Dziedzicach. 

Remont linii kolejowej do Wisły potrwa 2 lata natomiast droga pomiędzy Ustroniem a Wisłą ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.


Autor: Andrzej Ochodek /as/