Leczenie zrażonych. Kwarantanna. Apel.

Coraz to nowe przypadki zakażeń koronawirusem występują na całym świecie, niestety też coraz więcej jest zgonów. Trwa wyścig z czasem, jaki prowadzą naukowcy, badacze czy lekarze, by opracować skuteczne leczenie i tym samym zmniejszyć liczbę ofiar. Garść faktów zebrała nasza reporterka Joanna Opas.Sporo emocji wśród mieszkańców Szczyrku wzbudziła w minionym tygodniu informacja o usytuowaniu w miejscowym Centrum Kongresowym Orle Gniazdo ośrodka kwarantanny. Aby uspokoić mieszkańców, burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy wydał nawet specjalny komunikat. Nasz reporter Andrzej Ochodek, także w celu uspokojenia, rozmawiał z Beatą Rakszawski, dyrektorem zarządzającym Orlego Gniazda.Bądźmy razem, chrońmy siebie i bliskich, to główne przesłanie, z jakim do mieszkańców Bielska-Białej wystąpił prezydent Jarosław Klimaszewski. Gospodarz miasta mówił także o działaniach urzędu i zaleceniach dla mieszkańców, w tym wyjątkowym i trudnym czasie. Swoje wystąpienie prezydent Bielska-Białej udostępnił naszemu reporterowi, Jarosławowi Krajewskiemu.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl