Policja po śląsku. Kibice. Książki.

Śląska Policja walczy z epidemią... po śląsku. Jeden z funkcjonariuszy nagrał specjalne komunikaty w gwarze.

Przeanalizowała je nasza – a jakże – śląska reporterka.


Na całym świecie obchodzony jest dziś Dzień Książki dla Dzieci. Święto przypada rok rocznie 2 kwietnia.

Nieprzypadkowo właśnie tego dnia urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen. Jak zachęcić dziecko do czytania i jakie pozycje wybrać? Szczegóły w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego.


Chociaż w czasie trwającej epidemii nie odbywają się żadne rozgrywki sportowe, nie wszyscy kibice narzekają na nudę.

Wielu z nich postanowiło aktywnie przyłączyć się do walki z koronawirusem, organizując między innymi pomoc dla szpitali oraz osób w trudnej sytuacji życiowej. Na ten temat z przedstawicielami kibiców dwóch śląskich drużyn piłkarskich porozmawiał Wojciech Kocjan.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl