Piłkarze. Działkowcy. Trening. Komputery.

Do tej pory wspieraliśmy ich, kibicując im na dobre i na złe. Teraz oni wspierają tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Polscy piłkarze, nasi reprezentanci, walczą z koronawirusem wspierając śląskie lecznice. Wszystkim potrzebującym kibicuje też Łukasz Szwej, który to nagranie przygotował. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, kiedy piękna pogoda wzywa nas na dwór a odpowiedzialność każe pozostać w domowym zaciszu. W nieco odmiennej sytuacji są działkowcy, których sytuacja stała się niejasna. Wszystko przez prawne zawirowania związane ze stanem epidemii. Okazuje się, że mogą oni na działkach przebywać, ale nie mogą na nią pójść...? No właśnie, to nie takie proste. Sprawie przyjrzał się nasz reporter Samuel Baron. W obecnej sytuacji nie możemy spotykać się na siłowni czy zajęciach sportowych. Chodzi jednak tylko o spotkania na żywo. Członkowie łyżwiarskiego klubu "Spin Katowice" wspólnie, przez Internet, ćwiczą formę przed powrotem na lodowisko. W zajęciach prowadzonych przez trenerkę Magdalene Domagałę wzięła udział reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch. Kilkadziesiąt komputerów trafiło do częstochowskich uczniów. Z inicjatywą wyszła jedna z lokalnych firm, pomogły organizacje pozarządowe. Dzięki temu sprzęt przekazano potrzebującym dzieciom i rodzinom zastępczym. Pomoże im to w nauce, prowadzonej obecnie w sposób zdalny i nie jest to koniec wsparcia w tym zakresie. Sprawą zainteresowała się Martyna Słabikowska. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl