Pomagamy. Szyjemy. Dzielimy się.

Pomysł na tę akcję był prosty: masz coś, czym możesz się podzielić - pisz do nasMasz potrzeby - pisz. Masz wiedzę o czymś co jest dostępne i gdzie - też napisz. Beskidzka Izba Lekarska rozpoczęła akcję "Pomagamy", czyli tamtejsi lekarze wzięli koordynację zasobów, potrzeb i informacji w swoje ręce. Jak owo pomaganie wygląda sprawdzał Jarosław Krajewski. Dlatego my przewidujemy, że jak ktoś może pomóc - to pomoże, czyli napisze mail do beskidzkich lekarzy: pomagamy@bil.bielsko.pl


 

Cała Polska szyje maseczki, szyjemy i my - można by powiedzieć, a konkretnie - szyje nasza reporterka Joanna Opas. Postanowiła nauczyć się tego od podstaw, a już teraz relacja z osobistych, krawieckich korepetycji. Maseczki trafiają do siemianowickiego szpitala i pogotowia. W nagraniu nie ucierpiała ani mama Asi - Barbara Drynda ani nasza reporterka Joanna Opas.


 

W obecnej sytuacji brak odpowiedniego sprzętu oraz możliwości korzystania z sieci komputerowej sprawia, że niektóre dzieci nie mogą uczyć się zdalnie, a zatem nie realizują jednego z podstawowych praw dziecka – prawa do nauki. Dlatego też, pracownicy Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego zorganizowali akcję społeczną "Podziel się laptopem". Jej celem jest wsparcie dzieci i młodzieży mających utrudniony dostęp do komputera oraz internetu w okresie stanu epidemicznego. Z koordynatorem przedsięwzięcia w cieszyńskiej filii uczelni, Joanną  Wowrzeczką, rozmawiał nasz reporter.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl