Maski i rękawiczki. Azyl dla jeży. Prace dyplomowe.

Cena jednorazowych, tzw. chirurgicznych masek waha się na rynku od 2 do 6 złotych.

Jak sama nazwa wskazuje są to maski jednorazowe, czyli po zdjęciu z twarzy powinniśmy je wyrzucić, a nie schować do kieszeni, czy odwiesić w oczekiwaniu na kolejne użycie – podkreślają epidemiolodzy.

Oczywiście może to generować koszty, których nie pokryjemy na przykład z pieniędzy zaoszczędzonych na paliwie. Relacja Jadwigi Woźnikowskiej.


W popołudniowym programie Radia Katowice teraz przyjrzymy się jeżom. Jeżom, które potrzebują pomocy i taką pomoc otrzymują. Wszystko za sprawą Pana Piotra, pracownika Grupy Tauron, która wspiera go we wszystkich działach.

A jest ich całkiem sporo. O tej niezwykłej historii, historii z jeżami w roli głównej – w relacji Gabriela Kaczyńskiej. 


Co prawda do sesji egzaminacyjnej na wyższych uczelniach pozostały jeszcze dwa miesiące, ale już teraz wielu studentów zastanawia się, jak będzie ona wyglądała, no i co z tymi, którzy w tym roku planują obronę pracy dyplomowej?

Na ten temat z przedstawicielami uczelni, a także z samymi studentami, porozmawiał Wojciech Kocjan.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl