Lekarki stażystki. Ciąża podczas pandemii. Orkiestra w sieci. Osocze.

Mają 25 lat. Są dentystkami w trakcie stażu podyplomowego. Jak większość swoich rówieśników i kolegów po fachu na początku epidemii ich możliwość pracy w gabinetach stomatologicznych została zawieszona na czas nieokreślony.

Ktoś powiedziałby: mają teraz czas dla siebie, na edukację i inne działania. I właśnie tak robią, ale nie tylko... Przenieśmy się do Szpitala w Knurowie, gdzie pewnego dnia do drzwi zapukały dwie młode dziewczyny.


Epidemia koronawirusa zmieniła funkcjonowanie całej służby zdrowia.

Teleporady, komunikacja elektroniczna, e-recepty, a osobiste wizyty wyłącznie w stanach nagłych. W związku z obostrzeniami w wyjątkowej sytuacji znalazły się między innymi przyszłe mamy.


Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Konopiskach prezentuje w sieci teledyski własnej produkcji.

Młodzi muzyczny grają w zaciszu domowym, a potem łączą efekty swojej pracy nad wybranym utworem w filmową całość. W ten sposób utrzymują kontakt z publicznością, a praca daje im dużo radości i zadowolenia. W Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Konopiskach gra około 60 osób. Jest ona także szkółką muzyczną, bowiem oferuje dzieciom i młodzieży lekcje gry indywidualnej i grupowej.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl