Pomoc organizacji pozarządowych. Kleszcze. Respiratory. Remont drogi.

Pandemia koronawirusa powoduje, że coraz więcej osób musi korzystać ze wsparcia podmiotów ekonomii społecznej. W większości przypadków wynika to z utraty pracy, ale pojawiają się też problemy rodzinne spowodowane długotrwałym zamknięciem w domach. Szczegóły w relacji Krzysztofa Słabikowskiego.Maski, mycie rąk, odkażanie, to codzienne rytuały w walce z koronawirusem. W obliczu epidemii, zapominamy o innych zagrożeniach, takich jak rosnąca liczba kleszczy. Jak się chronić przed nimi sprawdzała Marta Dobrowolska.Koło Naukowe Elektroniki i Informatyki w Knurowie przygotowuje model respiratora, którego elementy części mechanicznej mogą być wytwarzane w technologii druku 3d. Nad prawidłowym funkcjonowaniem urządzenia pracują przede wszystkim dwaj piętnastoletni programiści: Łukasz Borsuk oraz Dawid Piotrowski, z którymi rozmawiał Wojciech Kocjan.Dokładnie rok temu były tu korki, denerwowali się mieszkańcy i turyści. Rozpoczął się bowiem generalny remont drogi wojewódzkiej 941 pomiędzy Ustroniem a Wisłą. Tej wiosny natomiast, z uwagi na zdecydowanie mniejszy ruch w Beskidy i mimo zintensyfikowania prac, nikt nie narzeka. Przeciwnie, władze Wisły są zadowolone, że przy tej inwestycji znalazło pracę kilka lokalnych firm. Mówi o tym burmistrz miasta Tomasz Bujok w rozmowie z Andrzejem Ochodkiem.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl