Kosze. Zlot. Restauracje. Związkowcy.

Zwykle była msza i zlot i święcenie pojazdów oraz obietnica, że po sezonie znów się spotkają na modlitwie. Tym razem sezon motocyklowy w diecezji bielsko-żywieckiej otwarto bez zwykłego ceremoniału. Winowajca - wiadomy. Niezależnie od tego, ile tych cylinderków w maszynie i ile koników pod siedzeniem - ważniejsze są myślenie, zdolność przewidywania i oczywiście szczęście, którego wszystkim motocyklistom i motorowerzystom życzymy. A ten spalinami zalatujący materiał przygotował Jarosław Krajewski.


 

W dobie pandemii koronawirusa staramy się łączyć siły i pomagać sobie nawzajem. Wspieramy lokalne biznesy, pomagamy seniorom dostarczając im zakupy, szyjemy maseczki, ale też wspieramy tych, którzy są na pierwszej linii pomocy innym. I często jest to zadbanie o ich najbardziej podstawowe potrzeby. Obyśmy jednak pozostali zdrowi i nie musieli korzystać z pomocy medycznej. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


 

W Magazynie Inicjatyw Społecznych dziś wypowiadają się związkowcy z Huty Częstochowa. Huta jest dzierżawiona i jest wystawiona na sprzedaż. Co to oznacza? Zdzisław Makles i jego telefoniczni rozmówcy. Mówią Jacek Maciński - Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Huty Częstochowa i Włodzimierz Seifryd - Przewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego z siedzibą w ISD Huta Częstochowa.


 

Teraz przeniesienie się do Zawiercia, gdzie sporo emocji wzbudzają kosze na śmieci. Kosze, które zostały oznaczone nalepkami z napisem Covid 19. To kosze mieszkańców, którzy przebywają w izolacji domowej. Odbiorca odpadów -nie widzi w tym problemu, policja zawiadamia prokuraturę. O szczegółach Gabriela Kaczyńska.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl