Ekspert radzi: jak bezpiecznie korzystać z internetu?

fot. Ryszard Stotko/Radio Katowice

Wynikająca z epidemii akcja #zostanwdomu to czas aktywnego i częstszego niż zwykle korzystania z internetu. Wynika z tego możliwość pracy na odległość, e-nauki, zdalnych zakupów czy kontaktu z bliskimi i znajomymi, ale to także doskonała przestrzeń dla oszustów. Dlatego przypominamy o tym, że warto zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci, przede wszystkim kierując się zasadą ograniczonego zaufania. Bowiem tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie tego, co znajduje się w internecie, czy trafia do skrzynek poczty elektronicznej, pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji. Ze Zbigniewem Rudnickim, znanym z radiowej anteny współautorem audycji Wirtualny Wtorkowy Wieczór, rozmawia Anna Sojka.

Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.