Ekspert radzi. Znoszenie obostrzeń i zagrożenia, jakie z tego wynikają.

 Dziś w "Każdemu damy radę" ekspert, który mimo nawału obowiązków zawsze znajduje czas dla słuchaczy naszego radia. W końcu pochodzi ze Śląska. Dziś jest   - z-cą Głównego Inspektora Sanitarnego. Dr Grzegorz Hudzik opowiadać dziś będzie o znoszeniu obostrzeń i... zagrożeniach,  jakie z tego wynikają. "Każdemu damy radę" ma szczególny wydźwięk na Śląsku, gdzie liczba zachorowań na koronawirusa jest najwyższą w kraju.


 


 

Ostatnie doniesienia amerykańskich i chińskich specjalistów pokazują, że mimo skąpo lub bezobjawowego przechodzenia COVID-19, wirus pozostawia długofalowe zmiany w płucach chorych i ma niestety wpływ na funkcjonowanie układu krążenia. Warto więc może wziąć sobie do serca proste i być może irytujące nas zasady: w przestrzeni gdzie znajdują się inni nośmy maskę, myjmy ręce i przestrzegajmy kwarantanny.Każdemu damy radę to program, w którym specjaliści z różnych dziedzin podpowiadają, jak rozwiązywać problemy związane z przepisami, pracą, domem i rodziną.

Jakie mamy prawa i jakie obowiązki? Jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo najbliższych? Jak rozsądnie wydawać pieniądze i nie dać się oszukać? Jak dbać o samochód, ogródek i domowe zwierzęta?

Proste i przystępne odpowiedzi na te i inne pytania w Polskim Radiu Katowice.

Można także do nas pisać: damyrade@radio.katowice.pl.