Maturzyści. Kopalnia. Prawo jazdy. Susza.

Koronawirus stawia przed nami wyzwania, których nigdy wcześniej nie musieliśmy podejmować. Każdy aspekt naszego życia się zmienił, a edukacja wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze pół roku temu. Również powtórki przed maturą i praca w grupach. O pomocnych programach, aplikacjach oraz platformach internetowych dla nauczycieli, klas i grup opowiada Katarzyna Głuch-JuszkiewiczJ. Kończą się badania przesiewowe na obecność koronawirusa całej załogi kopalni Pniówek w Pawłowicach. Pracownicy z negatywnym wynikiem będą mogli wrócić do pracy. Do środowego popołudnia stwierdzono zakażenie u 85 osób a w całej Jastrzębskiej Spółce Węglowej u 92 pracowników. Na kwarantannie przebywa 325 osób. Cały czas ,w kontakcie z dyrekcją kopalni, są władze gminy a mieszkańcom i górnikom pomagają m.in. członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Harcerskich "Przyjaciele". O tym w relacji naszego reportera Andrzeja Ochodka.Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie wznawia działalność. Można już zapisywać się na kursy i egzaminy. To dobra wiadomość nie tylko dla tych, którzy chcą zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami, ale też dla szkół nauki jazdy, które tych kandydatów na kierowców przygotowują. Koronawirus nadal jest zagrożeniem, dlatego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa. Przed wejściem na teren Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego każdy ma mierzoną temperaturę ciała. Ci, którzy zakończą egzamin lub kurs muszą niezwłocznie opuścić teren ośrodka, aby nie tworzyć skupisk ludzkich. Więcej w nagraniu Krzysztofa Słabikowskiego. Mimo że za oknem szaro-buro, synoptycy ostrzegają że czeka nas suchy rok. Choć nic nie wskazuje na to, aby Polska miała zamienić się w pustynię, to miasta muszą szukać nowych sposobów, aby dobrze zarządzać zasobami wody. Więcej w relacji reportera Radia Katowice, Samuela Barona. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl