Stary Rynek. Szlak Śląskiego Bluesa.

Remont na Starym Rynku w Częstochowie trwa od wiosny ubiegłego roku. To inwestycja bardzo oczekiwana. Ma całkowicie odmienić to miejsce. Główną atrakcją Starego Rynku w nowej odsłonie ma być teatr rzeźb balansujących Jerzego Kędziory, znanego częstochowskiego artysty. Jak się okazuje artysta przygotowuje także prezent dla Częstochowy, rzeźbę Częstocha, legendarnego założyciela miasta. Prace na Starym Rynku miały zakończyć się w połowie roku. Jednak terminu z różnych przyczyn prawdopodobnie nie da się dotrzymać. To inwestycja duża. Oprócz samej płyty rynku modernizowane są także otaczające go ulice. Zakończenie wszystkich prac może się opóźnić o kilka tygodni. Pracom przyglądała się Izabela Czerczer.Szlak Śląskiego Bluesa to nietypowa atrakcja turystyczna. Trasa prowadzi nie zabytkami, a... klubami muzycznymi, które kształtowały muzyczną historię regionu. Całość ubrana jest w multimedialne ramy. Do tej pory aplikacja na smartfon wymagała, by użytkownik odwiedzając miejsca, z którymi wiązała się bluesowa historia regionu, logował się w danej lokalizacji, by następnie obejrzeć film z nią związany. Zazwyczaj były to pełne wersje wspomnień muzyków. Teraz, w czasie pandemii koronawirusa, filmy można obejrzeć bez wychodzenia z domu. Projektowi przyjrzała się nasza reporterka Joanna Opas.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl