Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Coraz więcej ozdrowień.

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 113 zachorowaniach na Covid-19. To znów najwięcej w skali kraju. Wśród nowych chorych jest 50 pracowników kopalń. 

26 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. Żaden z nich nie wymagał leczenia szpitalnego i dzięki dobremu stanowi mogli dochodzić do zdrowia w swoich domach. Najstarszy z nich ma 87 lat i jest mieszkańcem powiatu żywieckiego, a najmłodsza, to czteroletnia mieszkanka Rybnika. 

Łącznie jest już 1.197 osób wyleczonych w śląskiem. 

Rano Ministerstwo Zdrowia informowało o 150 chorych w regionie, co łącznie za ostatnią dobę daje 263 przypadki. 

Stwierdzono też 851 przypadków zakażenia koronawirusem w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Ogniskiem zarażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach, gdzie zachorowało 829 osób. Jak czytamy na stronie spółki, wydobycie w tej kopalni będzie stopniowo przywracane, jednak proces ten będzie zależał od wyników badań górników. 

Ruszyła bezpłatna infolinia dla pracowników Polskiej Grupy Górniczej. Pod numerem telefonu 32 716 22 22 można uzyskać informacje dotyczące epidemii koronawirusa. Operatorzy udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące sposobu postępowania, przebiegu choroby, metod profilaktyki a także dotyczące indywidualnych przypadków. Górnicy dzwoniąc na infolinię uzyskają też informację o wynikach przeprowadzonych testów. Prócz tego, dzwoniący otrzymają informacje kadrowe, płacowe oraz dotyczące ubezpieczeń. 

Autor: Agnieszka Loch /rs/