Przedszkola i urzędy. Pielęgniarki. Konkurs.

Od poniedziałku, przynajmniej w teorii, do normalnego funkcjonowania powinny wracać urzędy a w pewnym zakresie także szkoły. Ale praktyka jest nieco inna. W myśl zasady, że "co kraj to obyczaj", miasta podejmują różne decyzje odnośnie rozluźniania obostrzeń i uruchamiania instytucji publicznych. Więcej w relacji naszego reportera Samuela Barona.Siedmiu pacjentów opuściło dzisiaj Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach przy ulicy Zygmunta Starego 20, który od 1 maja stał się placówką zakaźną jednoimienną. To przede wszystkim sukces personelu medycznego, który każdego dnia służy chorym pomocą. Dlatego własnie oddajemy głos pielęgniarkom, paniom Grażynie i Alfredzie, które pracują z pacjentami zakażonymi koronawirusem właśnie w gliwickiej placówce. W kombinezonach, maskach, przyłbicach, zmęczone, ale szczęśliwe, że walka z chorobą zakończyła się sukcesem.Poznaliśmy finalistów IX edycji konkursu "Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie". Od 5 lat organizuje go europoseł Jadwiga Wiśniewska. W tym roku w finale znaleźli się reprezentanci naszego regionu. Pieśń upamiętniającą postać Rotmistrza Pileckiego stworzyli Krzysztof Cisowski i Monika Zienkiewicz z Zespołu Szkół numer 3 z Zabrza. Gala IV edycji konkursu odbyła się w Kopalni Guido w Zabrzu. Z wokalistką, która opowiada jak wyglądała praca nad utworem, rozmawiała Paulina Pikiewicz.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl