Klubokawiarnia. Głos nawigacji.

Klubokawiarnia Alternatywa 21 w Częstochowie znów przyjmuje gości. To wyjątkowe miejsce, jedno z pierwszych w Polsce, w którym pracują osoby z niepełnosprawnością.

Gotują, pieką ciasta, przygotowują napoje, a kelnerzy obsługują gości. Dzisiejsze otwarcie poprzedziły warsztaty i szkolenia. Wszyscy musieli przygotować się do działania w nowym reżimie sanitarnym. 


Są różne rodzaje znanych głosów. Na przykład aktorzy dubbingowi, którzy udzielają ich postaciom z kreskówek. Są lektorzy z filmów których zna każdy. I są radiowcy tacy jak my.

Ale jest pewien głos bardziej znany niż wszystkie wymienione. I jest to głos GPS-u. Przypadkiem się składa, że nasz redakcyjny kolega, Jarek Juszkiewicz przez lata udzielał głosu temu najpopularniejszemu systemowi, tzn. googlowskiej nawigacji obecnej na prawie każdym smartfonie.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl