Luzowanie obostrzeń. Śpiewające pielęgniarki. Podrzucane śmieci.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne odmrażanie gospodarki i luzowanie obostrzeń. Szczegóły analizowała reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.Personel szpitali od początku pandemii koronawirusa apeluje do pacjentów, by w przypadku zakażenia, lub nawet podejrzenia zakażenia, informowali o tym medyków. Apele zdają się być, jak grochem o ścianę i niezdyscyplinowanych pacjentów nie brakuje. Dlatego pielęgniarki ze Szpitala Specjalistycznego im. prof. Michałowskiego wpadły na nietypowy pomysł. Pod apelem pielęgniarek podpisuje się autorka tego nagrania Joanna Opas.Problem podrzucanych śmieci i odpadów w gminie Brenna ciągnie się od kilku miesięcy, ale w ostatnie weekendy zjawisko to przybrało znaczne rozmiary. Pomimo oznakowania terenu tablicami informacyjnymi oraz działającym systemem monitoringu, nie odstrasza to amatorów pozbywania się odpadów. Bez kamery, ale z mikrofonem, do Brennej udał się nasz reporter Andzrej Ochodek.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl