Laureat. Epidemia. Autobus.

Z epidemią koronawirusa walczymy od niemal 3 miesięcy. To wyjątkowo trudny czas. Dlatego też naukowcy z uczelni Humanitas w Sosnowcu postanowili sprawdzić jak pracownicy ochrony zdrowia oceniają wybrane aspekty zarządzania epidemią. Powstał raport, który wytyka wiele uchybień. I obyśmy nigdy więcej nie musieli mierzyć się z podobną epidemią. A to nagranie przygotowała Joanna Opas.


 

Do Częstochowy wróciła pierwsza naprawiona hybryda. Po modyfikacjach wprowadzonych przez firmę z Sanoka autobus hybrydowy o napędzie gazowo - elektrycznym ma być niezawodny i bezpieczny. Przez kilka tygodni będzie teraz testowany na ulicach miasta. Na zakup autobusów hybrydowych Częstochowa otrzymała stuprocentowe dofinansowanie w ramach programu Gazela. Cztery lata temu do miasta dotarło 40 hybryd. Była wielka radość, ale trwała krótko, bo często zdarzały się awarie. Gdy trzy lata temu jeden z autobusów spłonął hybrydy wycofano z ruchu. 


 

Antoni Gluza, multiinstrumentalista ze Szczyrku jest jedynym w tym roku laureatem Nagrody Kolberga ze Śląska. Niestety tegoroczna pandemia poplątała życie wszystkim - artystom, animatorom kultury, ministerstwu, o samym laureacie nie wspominając. No, ale fakt jest, nagroda przyznana, więc odnotowujemy z radością. Tylko pytanie - co z wręczeniem nagrody? I co z galą? Do jesieni poczekamy, panu Antoniemu gratulujemy. A sprawą zajmował się dziś Jarosław Krajewski.


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl