Z Jastrzębia do Zawiercia. Dominik Depowski nowym przyjmującym Aluron Virtu

fot. mat.pras.

24 - latek z zawierciańskim klubem podpisał 2 - letni kontrakt i tym samym dołączył do coraz lepiej prezentującej się Jurajskiej Armii.

Depowski jeszcze jako junior odnosił sukcesy z Resovią Rzeszów. Zdobył trzy medale mistrzostw Polski, kończąc ten etap jako MVP i zwycięzca turnieju finałowego MP juniorów w 2014 roku. Potem z klubem z Podkarpacia podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, ale przygodę z seniorską siatkówką rozpoczynał na wypożyczeniu do AZS - u Politechniki Warszawskiej. Później był pierwszoligowy AZS AGH Kraków, powrót i debiut w Resovii, wypożyczenie do Espadonu Szczecin, aż Depowski przeniósł się na Śląsk. Tu przez rok grał dla GKS - u Katowice, a w ostatnim sezonie przyjmujący reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. 

– Już rok temu byłem bliski podpisania kontraktu w Zawierciu. Tym razem tej szansy nie zmarnowałem i cieszę się, że tutaj jestem – zdradza Depowski. – Aluron Virtu CMC w poprzednich latach pokazywał, że potrafi walczyć o najwyższe cele, a takie cele stawiam sobie również ja – dodaje nowy Jurajski Rycerz.

Nowy nabytek Jurajskich Rycerzy w przeszłości reprezentował też Polskę na mistrzostwach świata do lat 23. To kolejny transfer Aluron Virtu CMC Zawiercie w ostatnich tygodniach.

Autor: Piotr Muszalski/mm/