Asystenci. Gigaparking. Susza i burze.

60 podopiecznych i 18 asystentów, pomagających im w codziennych czynnościach, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej. Fundacja "Oczami Brata" w Częstochowie realizuje program Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej i prowadzi ciągłą rekrutację. Inicjatywie przyglądała się Martyna Słabikowska.Od najbliższego sezonu zimowego w Szczyrku parkingów nie przybędzie, ale już od kolejnego tak. Rusza pierwsza część inwestycji budowy parkingu pod Skalitem i równocześnie centrum przesiadkowego. Miejscowe władze poszły też dalej, powstała koncepcja budowy kolei linowej od tego nowego parkingu właśnie aż na sam szczyt Skrzycznego. Ile w tym konkretów a ile wizji, sprawdzał w Szczyrku Jarosław Krajewski.Synoptycy od miesięcy zapowiadali, że latem będą kłopoty z wodą. A tu w ostatnich dniach tylko padało i padało. Niektórzy śląscy pasjonaci meteorologii już nawet wypowiadają się w internecie że suszy jednak nie ma. A nawet jeśli jest, to nie u nas. I że to były wszystko strachy na lachy. Jak jest naprawdę, spróbował się dowiedzieć reporter Radia Katowice Samuel Baron.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl