Burze. Straż interweniowała 1260 razy.

1260 razy interweniowała Straż Pożarna w ciągu ostatnich dwóch dni w związku z ulewnymi deszczami i burzami, które przechodziły przez nasz region. Najwięcej interwencji dotyczyło nagłego wezbrania wody. Do takich przypadków strażacy wyjeżdżali niemal 1000 razy.

W Katowicach woda podmyła wiadukt na DK 86 w ciągu ulicy Pszczyńskiej i osunęła się ziemia. Droga jest nieprzejezdna w obu kierunkach do odwołania. Wczoraj obradował sztab kryzysowy, wyznaczone zostały objazdy przez Szopienice, Giszowiec oraz A-4 i S-1 jadąc od strony Katowic w kierunku na Tychy. Od strony Tychów w kierunku na Katowice objazdy są przez ul. Boya Żeleńskiego, ul. Górniczego Stanu oraz ul. Kolistą do DK-81.

W Studzionce w powiecie pszczyńskim  W wyniku opadów deszczu nastąpiło znaczne podmycie tymczasowych objazdów równolegle do remontowanego odcinka drogi. Zamknięto drogę na odcinku w miejscowości Studzionka.

Na 11 stacjach odnotowano przekroczenia stanów ostrzegawczych oraz na 1 stacji - na Pszczynce na stacji Mizerów-Borki został przekroczony stan alarmowy. Wójt gminy Mstów wprowadził stan alarmu powodziowego na terenie gminy w związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Warta na wodowskazie w Mstowie.

Autor: Joanna Opas/ml/