Zmiany na liście powiatów z obostrzeniami sanitarnymi

Zmiany na liście powiatów z obostrzeniami sanitarnymi.

W strefie czerwonej zostają: Rybnik, Ruda Śląska, powiaty rybnicki i wodzisławski, do tej strefy z żółtej przeniesiono Jastrzębie-Zdrój. Żółta strefa obejmuje teraz powiaty pszczyński, który przeniesiono z czerwonej, cieszyński i miasto Żory - tak jak dotąd. Nowym miejscem jest powiat raciborski.

W sumie w całej Polsce jest 18 takich specjalnych stref. 

Burmistrz Pszczyny  podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy dostosowali się do zaleceń ministerstwa.

Cały powiat pszczyński od jutra nie będzie znajdować się już w strefie czerwonej, lecz strefie żółtej - poinformowało Ministerstwo Zdrowia, które opublikowało aktualizację miejsc, gdzie przyrost zakażeń COVID-19 jest największy.

Jak napisał Dariusz Skrobol na stronie internetowej miasta o tym, jak dotkliwe było umieszczenie Pszczyny na liście czerwonej wielokrotnie mówili w ubiegłym tygodniu samorządowcy z Pszczyny, sąsiednich gmin i powiatu pszczyńskiego. Pojawiły się również zapytania dotyczące doboru danych i metodologii ich obliczania.

Od jutra nie będzie tam obowiązku noszenia maseczki wszędzie w przestrzeni publicznej, a wyłącznie w niektórych miejscach, m.in.: obiektach handlowych, środkach transportu, zakładach pracy. Wydarzenia sportowe będą mogły odbywać się przy obiektach zapełnionych w 25%. Możliwa będzie też organizacja wydarzeń kulturalnych z publicznością, choć z ograniczeniami.Autorzy: Agnieszka Tatarczyk, Łukasz Kałuża /pg/