Kino na granicy

fot. Szymon Brandys/Radio Katowice

W audycji:

  • Literaturoznawca dr Michał Przywara z Uniwersytetu Ostrawskiego przygotowuje wraz z Książnicą Cieszyńską wirtualną odsłonę wystawy poświęconej literaturze polskiej na Zaolziu. Dlaczego nie mówimy "literatura zaolziańska" i co znajdziemy w internecie?
  • 21 sierpnia miała się rozpocząć, przełożona już wcześniej z maja, 22. edycja Kina na granicy. Przegląd filmowy nad Olzą został jednak odwołany – rozmowa z Jolantą Dygoś. 
  • IV Międzynarodowa Wystawa Produktów Regionalnych w Ustroniu, okazja do zaprezentowania się certyfikowanych wytwórców z Mikroregionu Górolsko Swoboda z Trójstyku. Czym jest marka „Górolsko Swoboda produkt regionalny®” wyjaśnia jej koordynator Leszek Richter z MK PZKO w Jabłonkowie.To audycja o Polakach i dla Polaków mieszkających w Republice Czeskiej. Nasza rozgłośnia chce być na stałe obecna w Państwa domach. Będziemy z naszymi mikrofonami wszędzie tam, gdzie dzieje się co ważnego i gdzie krzewiona jest polskość – w Karwinie, Hawierzowie, Czeskim Cieszynie czy oczywiście Jabłonkowie. Chcemy pokazać, że graniczna rzeka Olza może bardziej łączyć niż dzielić.

Czekamy na Państwa informacje, komentarze pod adresem: zaolzie@radio.katowice.pl.

Polecamy też podcast.


U Polaków za Olzą