Mikromusic: Pogodzenie się z tym, co jest, daje nowy początek

"Za te piętnaście lat, wspólnie poznawany świat, bezgraniczną ufność w nas. Dziękuje Ci" - śpiewa Natalia Grosiak w tytułowej piosence z nowej płyty Mikromusic. O wdzięczności, czułości i Kraksie rozmawiamy z wokalistką zespołu i Dawidem Korbaczyńskim.

"Kraksa" to nowy album zespołu Mikromusic. W rozpoznawalnym dla nich stylu, dobrych, ale też mocnych tekstach opowiadają o różnych, niełatwych obliczach miłości. Z Natalią Grosiak i Dawidem Korbaczyńskim rozmawia Ola Siążnik. 


Tytułowa Kraksa to piętnastoletni pies Natalii Grosiak, który od pierwszej próby Mikromusic towarzyszył zespołowi w trasie i podczas pracy. Inspiracją dla tekstów obok czułości była wspomniana tytułowa bohaterka, od której można się dużo nauczyć. Kto mógłby dać nam więcej miłości jeśli nie pies, towarzysz życia? 

Wzrusza mnie oddanie psów. Nie każdy zasługuje na ich miłość - podkreśla Dawid Korbaczyński

Ostatnia piosenka na płycie jest poświęcona podziękowaniom dla Kraksy. Chociaż mogłoby się wydawać, że jest to płyta trudna, w końcu traktuje o miłości i rozstaniu, to mimo tego te kompozycje dają nadzieję. 

Przeszłość bywa trudna, ale zawsze jest ta opcja, że będzie lepiej - dodaje Grosiak

Mikromusic to zespół, który na koncie ma już 7 płyt studyjnych, ta ostatnia, o której rozmawiamy z członkami składu, ale też macierzą produkcyjną, powstawała przez ostatni rok. Mimo utrudnień, powstała składanka historii o wspomnianej już wcześniej miłości, okraszonej ogromną czułością, która jest kluczem do tworzenia muzyki. Jest to zbór opowiadań na niespokojny czas i niepewną rzeczywistość. Ostatnie wydarzenia pokazują, że los bywa przewrotny, a artyści wbrew temu tworzą i na przekór szukają wokół siebie dobra, co w kontekście tego albumu jest synonimem miłości. Pies na tej płycie, odczytywany metaforycznie jest symbolem przywiązania, które często pociąga za sobą konsekwencje. 

"Kraksa" to okienko do pogodzenia się z tym, co jest - mówi artystka

Konsekwencją pracy i, jak podkreślają członkowie zespołu, ewolucji jest kolejny świetny album, który krótko można opisać jako 100% Mikromusic w Mikromusic. Jak już ktoś zajrzy w ten świat, to będzie do niego często wracał. 


/as/