Ruszają zapisy na szczepienia przeciwko grypie dla sosnowieckich seniorów

Ruszają zapisy na szczepienia przeciwko grypie dla sosnowieckich seniorów. Szczepienia są bezpłatne i dobrowolne, mogą z nich skorzystać mieszkańcy Sosnowca w wieku od 60 lat do 75 lat włącznie. 

To kolejny rok, kiedy Sosnowiec organizuje dla seniorów akcję szczepień przeciwko grypie dla starszych mieszkańców. W ubiegłym roku skorzystało z nich 2000 osób. Teraz ta liczba może dojść nawet do 4000 osób. – Postaraliśmy się aby szczepionki były dostępne w jak największej liczbie punktów. Wszystko w trosce o to, by seniorzy nie musieli jeździć przez całe miasto – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zgłoszenia przyjmowane są bezpośrednio w wyznaczonych przychodniach. Seniorzy, którzy mają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami mogą być zaszczepieni w swoim domu.

Wkrótce mają ruszyć także szczepienia przeciwko grypie dla pracowników oświaty oraz miejskich służb i jednostek. W sumie to około 1800 osób, które wyraziły chęć zaszczepienia.


Autor: Joanna Opas /as/