Rozmowa dnia z kurator Urszulą Bauer

Dziś Dzień Edukacji Narodowej, bez kwiatów i bombonierek za to za zachowaniem dystansu i w maseczkach. O pracy oświaty w czasach pandemii dziś o poranku rozmawiać będziemy ze Śląską Kurator Oświaty Urszulą Bauer. 


 

Jedynie 3 procent szkół w regionie pracuje w systemie zdalnym czy hybrydowym - poinformowała Śląska Kurator Oświaty Urszula Bauer, poranny gość Polskiego Radia Katowice. Jak przekonywała kurator, szkoły są dobrze przygotowane do pracy w dobie pandemii koronawirusa i zachowywane są wszystkie zasady bezpieczeństwa. 

Kurator odniosła się także do opinii inspekcji sanitarnej, by dla uczniów starszych roczników wprowadzić edukację zdalną, a edukacją stacjonarną objąć młodsze roczniki, mówiąc, że edukacja stacjonarna jest najlepszą metodą nauczania dla uczniów. Jak dodała Urszula Bauer, nie chodzi tylko o przekazywanie wiedzy, ale także o rozwój młodych ludzi, a także nabywanie umiejętności społecznych.

Autor: Piotr Pagieła, Joanna Opas/ml/


Zawsze jesteśmy w centrum wydarzeń. Dyskutujemy o problemach ważnych dla kraju i regionu. Zadajemy trudne pytania, zmierzamy do sedna sprawy. Wykładamy kawę na ławę.

Gość Radia Katowice – rozmowa dnia