Krakowianie za mocni dla sosnowiczan. Zagłębie przegrało z Cracovią 0:6
23.10.2020
23:53:00

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec nie mieli wiele do powiedzenia w meczu z Cracovią. W Krakowie przegrali wysoko i była to ich dziewiąta porażka w sezonie.

Defensywa gości dobrze funkcjonowała tylko w pierwszej tercji. Podopieczni Grzegorza Klicha tylko w premierowej odsłonie nie stracili bramki. Jednak dwie kolejne tercje przegrali zgodnie po 0:3 i musieli uznać wyższość gospodarzy. W niedzielę do Sosnowca przyjedzie KH Energa Toruń.

Comarch Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 6:0 (0:0, 3:0, 3:0)
1:0 - Jiří Gula - Damian Kapica, Jakub Šaur (24:20, 5/4)
2:0 - Richard Nejezchleb - Michal Gutwald (27:29)
3:0 - Erik Němec - Damian Kapica, Michal Gutwald (28:48)
4:0 - Taavi Tiala - Damian Kapica, Michal Gutwald (50:14)
5:0 - Tomáš Franek - Aleš Ježek (52:44)
6:0 - Richard Nejezchleb - Tomáš Franek (67:10)

Cracovia: Petraśek (R. Kowalówka n/g) – Gula, Šaur; Tiala, Němec, Kapica – Dudáš, Szurowski; Franek, Ježek, Nejezchleb – Musioł, Gutwald; Brynkus, Widmar, Csamangó – Gosztyła, Bezwiński, Kamiński, Augustyniak, Drzewiecki. Trener: Rudolf Roháček

Zagłębie: Czernik (od 50:15 Kotuła) - Naróg, Kaščak; Nikiforow, Nahunko, Bernacki - Syrjożekin, Jākobsons; Baszyrow, Dubinin, Smal - Khoperia, M. Domogała; Kulas, Rutkowski, T. Kozłowski - Luszniak, Gniewek; Jerasow, Stojek, Piotrowski. Trener: Grzegorz Klich

Minuty karne: 6-12
Strzały: 50-13